Nuo kada galima gerti kavą?

Klausimas, nuo kada galima gerti kavą, paprastai susijęs su amžiumi ir kofeino poveikiu organizmui. Kofeinas yra stimuliantas, kuris gali turėti įvairių poveikių, įskaitant širdies plakimo dažnio padidėjimą, dėmesio sutelkimo pagerėjimą ir, kartais, nemigą ar nerimą. Dėl šių priežasčių kofeino vartojimą reikia apsvarstyti atsargiai, ypač vaikams ir paaugliams.

Vaikai ir Paaugliai

Nors nėra vienareikšmiškai nustatyto amžiaus, nuo kurio galima pradėti gerti kavą, daugelis sveikatos ekspertų rekomenduoja, kad vaikai iki paauglystės (apie 12 metų) vengtų kofeino arba vartotų jį labai ribotais kiekiais. Paaugliams (13–18 metų) rekomenduojama neviršyti 100 mg kofeino per dieną, kas atitinka maždaug vieną nedidelį puodelį kavos. Svarbu atsižvelgti į kitus kofeino šaltinius, pvz., gazuotus gėrimus, energijos gėrimus ar šokoladą, nes jie taip pat gali prisidėti prie bendro suvartojamo kofeino kiekio.

Suaugusieji

Suaugusiems žmonėms laikoma saugu vartoti iki 400 mg kofeino per dieną, kas atitinka maždaug keturis nedidelius puodelius kavos. Tačiau jautrumas kofeinui gali smarkiai skirtis tarp individų, o kai kurie žmonės gali jausti nepageidaujamą poveikį net ir vartodami mažesnius kofeino kiekius.

Specialios Grupės

  • Nėščiosios turėtų sumažinti kofeino suvartojimą iki 200 mg per dieną ar mažiau dėl galimo neigiamo poveikio nėštumui.
  • Žmonės su tam tikromis sveikatos būklėmis, pvz., širdies ligomis ar nerimo sutrikimais, taip pat turėtų riboti kofeino suvartojimą.

Apibendrinant

Nors kava gali būti mėgstamas ir naudingas gėrimas suaugusiems, vaikams ir paaugliams reikėtų ją vartoti atsargiai ir ribotais kiekiais. Visada svarbu atsižvelgti į asmeninį kofeino tolerancijos lygį ir būti informuotam apie galimą poveikį sveikatai. Jei turite abejonių dėl kavos vartojimo, ypač kalbant apie vaikus ar sveikatos būkles, geriausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Jeigu norite įsigyti kavos pupelių, maltos kavos, kavos be kofeino ar rūšinės kavos – cofmos.com